امروز خیلی سرحالم. دیروز محفلی هرچند کوچیک اما دوستانه داشتیم با دوستان قدیمی . خیلی ها نتونستن بیان . ل-ا که بهونه این دور همی بود تهران گیر کرده و شاید دیگه قبل برگشت نتونیم ببینیمش. م-ع دقیقه نود کاری براش پیش اومد و نیومد. س-ح که دفعه قبل هم که گفته بود میاد نیومد اینبار که وسط هفته بود و میدونستیم نمیاد. م-ج که اونور دنیاست ناراحت م-د که تو شهرستانه و عمرا مطب وسط هفته رو ول کنه نیشخند 

اما اونایی که بودند , صفای حضورشون امروز اینهمه سرشارم کرده از انرژی , انرژی روزهای شاد جوانی ( هنوزم من بیست سال ندارم هان!!!) , یاد بیخیالی و بی پروایی های از سر ناپختگی و بی تجربگی , یاد شیطنت های دوران دانشجویی, حرفها و شنیده ها و جوابهای به لحظه نکشیده ای که به این و آن میدادیم , استادها و عیبها و خوبیهایشان و.....

دیروز گفتیم و گفتیم , به یاد آوردیم و خندیدیم , دردل کردیم و شنیدیم, از تجربیاتمون یاد هم دادیم و یاد گرفتیم و ساعتی رو من یکی که واقعا به 19 سال پیش , زمستان 73 و خوابگاه و اتاق 401  و 407 و چای خوردنهای سرشب و لحظات سرشار از خوشی اون روزها برگشتم. بازم همونطور که بارها گفتم حاضر نیستم لحظه ای به اون شهر برگردم اما این دلیل نمیشه که خاطرات شیرینم رو انکار کنم. و از همه مهمتر که خاطرات تلخش هم این روزها شیرینه. حالا که به نظر خودم پخته تر و باتجربه تر شدم , دلخوریهای اون روزها , حساسیت ها و لجبازیهامون به نظرم خنده دار میاد!

س-ش و ن-م و آ-م و ل-ل و حتی ه-س که اون روزها بنا به شرایطش کمتر در عمق جمعهای ما بود الان از عزیزترین دوستانم هستند. اینقدر که دیشب در این جمع دوستانه راحت بودم و احساس امنیت می کردم در هیچکدام از جمعهای دوستانه این روزهایم که شاید زودبه زودتر هم تکرار می شوند امنیت و آرامش ندارم. در محفل دیشب حس دخترکی 18-19 ساله را داشتم که با فراغ بال و امنیت کامل ناشی از جوانی و بی تجربگی فقط می خواست شاد باشد و بخندد. خودش را در بالاترین رده ای می دید که آدم در آن سن میتواند خودش را تصور کند و فکر می کرد با فتح قله کنکور و قبول شدن در پزشکی سراسری درهای دنیا به رویش باز شده و از حالا به بعد همه فرصتها بهش تعظیم خواهند کرد! چه خوش خیال بودیم ما!

پی نوشت : خیلی از عزیزان خواننده همیشگی شاید از این پست زیاد چیزی نفهمند اما باید حس خوش امروزم را ثبت می کردم. گهگاهی در سیر زندگی به این یادآوری ها و انرژی شان نیاز پیدا می کنم.

تمام عزیزانی که اسمشان در این متن آمده از ادامه مطلب لذت خواهند برد!!! نیشخند


عذر تقصیر بابت کیفیت پایین عکس. لادن جان اگر خوانده نمیشه کامنت بده یکبار دیگر با کیفیت بالاتر عکس بگیرم!!!