دونه !!!

مادرها میدونن یکی از مشکلات تربیت بچه حالی کردن این بهش هست که میوه ای رو که میخوره دونه اش رو در بیاره! در مورد آرش بدغذا مشکلی نبود چون هرچیزی رو که قوامش با بقیه غذا فرق می کرد در میاورد! الانم کیک سیب نمیخوره چون از تکه های سیبی که توش زیر دندون میاد بدش میاد و نیز در مورد قارچ روی پیتزا و گردو توی کیک وضع به همین منواله!

کار در مورد آوین شکموی خوش خوراک سخت تر بود اما بالاخره انجام شد و دخترم الان مثل داداشش یک زیتون خور قهاره و همه هسته هاش رو هم میاره تحویل میده.

دیشب با پدرشون رفتیم دم نونوایی و چندتا نون سنگک خریدیم. بگذرد که بچه ها تا بابا نون بخره از ماشین پایین رفتن و نونوایی رو شیش تا کردن! و منم حسابی از تو ماشین بهشون خندیدم.

وقتی برگشتن تو ماشین درست مثل یک خانواده قحطی زده نفری یک تکه نون داغ تازه دستمون گرفتیم و بطرف تو خونه حرکت کردیم. بعد از چند دقیقه:

آوین : مامان دونه شو بگیر!

من با تعجب دستم رو دراز کردم و بچه یک ریگ نون سنگک رو کف دستم گذاشت. به باباش نشون دادم و کلی به هسته نون سنگک خندیدیم.

بابا : از کجا این ریگ رو پیدا کرده که اسمش روهم بذاره دونه اش؟!

من : ریگی که به من داد خیس بود !!!! نیشخندسبز

قهقهه

/ 8 نظر / 28 بازدید
م؛ط

آخی عزیزم[ماچ]خوب باید دونه اش رو میخورد تا می فهمید دونه است دیگه چیکارش داری بچه ام رو[نیشخند] خدا رو شکر مهدیار با اینکه خوش خوراکه حواسش به دونه ها هست دونه ی انار رو هم اگه سفت باشه میذاره گوشه ی دهنش باهاش بازی میکنه تا بهش بگم چی داری بندازه بیرون[نیشخند]

پیش ساخته ساز غربتی

وایییییییی، دونه خیس. مکانیسم مادری خیلی جالبه! هرکی دونه خیس به ما بده ما پرتش می کنیم یه لگد هم می زنیم به طرف ولی مامانا در مورد این کاردستی بچه ها خیلی خونسرد هستندو براشون نه تنها بد نیست حتی جالب هم هست! برادر من برعکس نسبت به دونه کلا" بی خیاله. فقط هسته هلو و انبه رو قورت نمی ده! البته هسته هلو رو 2-3 بار توی بچگی قورت داده و بعدش درگیر شده. استدلالش هم اینه که دستم خسته می شه ببرم سمت دهنم هسته میوه رو دربیارم از طرف دیگه بعضیهاشون هنوز یه ذره گوشت بهشون هست حیفه!!!!!!!!!!!

حوایم

[نیشخند] دونه نون سنگک! من دلم نون دونه دار خواست...

صبا

عاشق این کارای بچه هام با حرفای جدیدشون[نیشخند] این بچه های شیرین رو خدا براتون نگه داره.[ماچ]

طهورا

[خنده] [قهقهه] خییییییلی بامزه و خواستنیه این دختر کوچولوت [قلب] دلم براش ضعف رفت [ماچ]

مامان گلی

[قهقهه][قهقهه] چقدر این بچه ها بامزه حرف میزنند. کیمیا همه کلمات را از اول تقریباً درست تلفظ میکرد بجز کلمه پیاده رو که میگه (پیدایه رو ومن عاشق این کلمه هستم[قلب]

پانیذ

آخی عزیزم اگه من بودم لپشو گاز میزدم فکر کرده نونم دونه داره[نیشخند]

مهرآیین

[قهقهه]عززززززززززززززیززززززم ٰخو بچه راس میگه باید طبق عادت دونه اش رو تحویل بده[نیشخند]